Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Byliny
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Ewa Łuczak

Kocimiętka 'Walker`s Low'

Nepeta 'Walker`s Low'
Kategoria: Byliny
Podlewanie: mało
Pokrój: kępiasty
Wysokość: 20 cm - 60 cm
Barwa liści/igieł: srebrzystoszara
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: fioletowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - IX
Roślina ozdobna z: kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Kocimiętka 'Walker`s Low' to gęsta, szybko rosnąca bylina o kępiastym pokroju, dorastająca do 60 cm wysokości (zazwyczaj osiąga 20–50 cm wysokości). Ma silnie rozgałęzione od dołu łodygi oraz małe, jajowatolancetowate liście osadzone na krótkich ogonkach. Liście są pomarszczone, owłosione, srebrzystoszarego koloru, opadają na zimę.
Kocimiętka 'Walker`s Low' kwitnie od czerwca do września. Fioletowoniebieskie kwiaty są zebrane w kłosowate kwiatostany. Kwiaty są pachnące i miododajne. Przycięcie rośliny w pierwszych miesiącach kwitnienia, spowoduje lepsze kwitnienie jesienią.

Kocimiętka 'Walker`s Low' jest roślina tolerancyjną, może rosnąć praktycznie na każdej glebie. Najbardziej nadaje się na stanowiska słoneczne i suche. Zapach rośliny przyciąga koty.
Kocimiętka 'Walker`s Low' jest polecana na rabaty bylinowe i obwódki. Najlepiej sadzić ją w dużych grupach. Znajduje zastosowanie jako roślina okrywowa. Można ją uprawiać w pojemnikach.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.