Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Doniczkowe
lista roślin
fot: Konrad Kalbarczyk

Anturium Scherzera

Anthurium scherzerianum
Kategoria: Doniczkowe
Podlewanie: średnio
Pokrój: wzniesiony, kępiasty
Wysokość: 25 cm - 30 cm
Barwa liści/igieł:
Zimozielone:
Stanowisko:
Barwa kwiatów: czerwona, różowa
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: I - XII
Roślina ozdobna z: liści/igieł, kwiatów

Galeria zdjęć:

Opis:

Anturium Scherzera ma długie, wąskie liście. Jego główną ozdobą są barwne pochwy kwiatostanowe (błędnie nazywane kwiatami) – najczęściej czerwone, ale mogą być również różowe lub cętkowane.
Anturium Scherzera nadaje się do uprawy hydroponicznej.
Kupując anturium wybieramy roślinę o jędrnych i błyszczących liściach, posiadającą pąki kwiatowe. Wiotkie liście świadczą o przesuszeniu rośliny.

Anturium Scherzera wymaga wysokiej wilgotności powietrza. Aby ją zapewnić, dobrze postawić doniczkę na mokrych kamykach lub umieścić ją w osłonce wypełnionej wilgotnym mchem lub torfem. Temperatura uprawy powinna być stała (zwłaszcza zimą), nie wolno dopuszczać do dużego spadku temperatury nocą. Anturium nie znosi zimnych przeciągów. Najlepiej ustawić roślinę w miejscu dobrze oświetlonym, ale bez bezpośredniego nasłonecznienia. Latem podlewamy dwa razy w tygodniu, zimą raz w tygodniu. Latem, gdy roślina rośnie i obficie kwitnie, zasilamy przy podlewaniu nawozem płynnym co 14 dni. Codziennie roślinę zraszamy wodą, liście należy czyścić ręcznie (raz na dwa miesiące można użyć substancji nabłyszczającej liście).

Do uprawy anturium należy wykorzystywać podłoże przeznaczone specjalnie dla roślin tego rodzaju. Zwykle rośliny przesadza się co dwa lata. W miarę wzrostu rośliny jej naziemna część jest „wypychana” do góry i korzenie wystają nad powierzchnię ziemi, trzeba je przykryć warstwą mchu.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.