Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Drzewa liściaste
lista roślin
fot: Maria Muszalska

Jarząb 'Flanrock' AUTUMN SPIRE

Sorbus 'Flanrock' AUTUMN SPIRE
Kategoria: Drzewa liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: kolumnowy
Wysokość: do 5 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: biała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: IV - V
Roślina ozdobna z: liści/igieł, kwiatów, pędów, owoców

Galeria zdjęć:

Opis:

Jarząb 'Flanrock' AUTUMN SPIRE to drzewo liściaste o interesującym, wąsko kolumnowym pokroju. Charakteryzuje się silnym wzrostem – osiąga 5 m wysokości. Obficie owocuje, złotożółte owocostany pojawiają się w VIII i pozostają na drzewie do X. Roślina niewymagająca w stosunku do gleby, nadaje się na stanowiska słoneczne. Jesienią liście przebarwiają się na intensywny ciemnoczerwony kolor. To najwęższa odmiana jarząbu, dlatego dobrze sprawdza się w małych ogrodach oraz jako drzewo przyuliczne i parkowe. Jest to pierwsza odmiana żółto owocowa o kolumnowym pokroju. Strefa mrozoodporności 4. Wyhodowana i wprowadzona na rynek przez Flannery’s Nurseries LTD. (Irlandia).

Nowość prezentowana w Konkursie Roślin Nowości na Wystawie "Zieleń to życie" 2008 - Sorbus ‘Flanrock’ AUTUMN SPIRE zdobył złoty medal.
Roślina do konkursu została zgłoszona przez Szkółkę Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna i Bronisław Szmit.

 

Opracowanie: Na podstawie materiałów z Agencji Promocji Zieleni
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.