Facebook
Menu
Logo wymarzone rośliny
Klub ogrodnika Forum
Baza roślin wyszukiwanie zaawansowane
Krzewy liściaste
lista roślin
fot: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka

Żylistek szorstki 'Candidissima'

Deutzia scabra 'Candidissima'
Kategoria: Krzewy liściaste
Podlewanie: średnio
Pokrój: wzniesiony
Wysokość: 2 m - 3 m
Barwa liści/igieł: zielona
Zimozielone: Nie
Stanowisko:
Barwa kwiatów: biała
Wilgotność gleby:
Termin kwitnienia: VI - VII
Roślina ozdobna z: kwiatów, liści/igieł

Galeria zdjęć:

Opis:

Żylistek szorstki 'Candidissima' to krzew liściasty o wzniesionych, sztywnych, grubych pędach, dorastający do 2–3 m wysokości. Ma ciemnozielone, szorstko owłosione liście długości do 8 cm. Kwitnie obficie, na przełomie czerwca i lipca. Śnieżnobiałe, pełne kwiaty (w pączku jasnoróżowe) są zebrane w wysmukłe kwiatostany.

Najlepsza dla żylistków jest gleba piaszczysto-gliniasta o dość dużej zawartości próchnicy, mogą jednak rosnąć na każdej glebie, pod warunkiem, że nie jest podmokła i zbyt sucha. Podczas suszy krzewy należy podlewać. Wymaga stanowiska osłoniętego, słonecznego lub półcienistego.

Nie jest w pełni mrozoodporny, podczas ostrej zimy może przemarzać, dlatego warto krzewy zabezpieczyć przed zimą usypując kopiec z ziemi bądź liści.

W ogrodach można go sadzić pojedynczo bądź w grupach.

Opracowanie: Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.